Обіцяна мером Володимиром Гройсманом ще місяць назад «транспортна революція» у Вінниці відбулась. 23 лютого у місті почала діяти нова схема організації руху громадського транспорту, яка передбачає кардинальну зміну маршрутів, на яких працює транспорт в режимі маршрутного таксі. Водночас, за відчуттям, кількість працюючого комунального пасажирського транспорту зросла у кілька разів.
Основне нововведення нової схеми руху торкається того, що маршрутки не дублюватимуть напрямок руху громадського електротранспорту. Отже у Вінниці залишилось 5 трамвайних, 14 тролейбусних, 10 автобусних маршрути та 28 маршрутів для маршрутних таксі. Окрім цього ущільнився графік руху трамваїв та тролейбусів, а час їхньої роботи починається о 5:30 і закінчується о 24:00.
Тож мешканці міста, які ранком святкового Дня захисника Вітчизни не відчули особливого дискомфорту під час добирання на роботу та навчання. Хоча у багатьох із них нова схема руху викликає або нерозуміння, або взагалі неприйняття. І багато хто, виходить на зупинку і вперто чекає на маршрутку.
Проте, запропонований Вінницьким трамвайно-тролейбусним управлінням інтервал руху трамваїв та тролейбусів, а також схема руху маршрутних таксі дає змогу дістатися у любому напрямку без особливих проблем. Тож, головне нарікання вінничан на нову схему руху може лише торкатися того, що час пересування містом трохи зріс. Хоча не на всіх напрямках.
З’явилося для Вінниці і нове явище – нелегальні маршрутки, тобто перевізники, які вирішили, незважаючи на введення нової схеми руху, продовжувати возити пасажирів за старими маршрутами. Хоча зрозуміти цих перевізників важко - їх виловлюють ДАІшники на основних магістралях та штрафують на чималу суму – 1700 гривень. Правда, не всі «старі» маршрути є недіючими. У декого з перевізників ще дійсні договори, термін яких збігає наприкінці 2012, або у 2013-2014 роках. Таких виявилось небагато-не мало 130 автобусів на 18 маршрутах Перелік цих перевізників та строк дії їх договорів можна подивитись на офіційному сайті Вінницької міської ради у розділі
«Нова мережа автобусних маршрутів».
Тож, залишається вінницькому електротранспорту побажати витримати нову інтенсивність руху та якомога менше поломок на маршрутах. Ну а ми, проїхавши основними транспортними напрямками Вінниці даємо вам, шановні читачі самим можливість переконатися у дієвості «транспортної революції» по-вінницькі: